Eiti į turinį

Return_Void

Nariai
  • Turinio skaičius

    35
  • Prisijungė

  • Paskutinį kartą lankėsi

Pranešimai parašė Return_Void

  1. Ką tik, Martynas_Bullet rašė:

    Realiai, nera du skirtingi dalykai. Bet nvm. Labai saunu, kad sugebi logiskai ir argumentuotai pagristi. Tad daugiau nekankinsiu ir nepristosiu. Man visada yra juokinga, kai programuotojui pasakoma: HTML programming language. :) Ir jie labai nirsta. Aciu ir sekmes.

    Na, tikriausiai priklauso nuo to, iš kurios pusės pažiūrėsi. Dažniausiai jie niršta todėl, jog žmonės, paryškinę tekstą ar padidinę šriftą, iškart vadina save programuotojais, nors taip toli gražu nėra. :) Ačiū tau už galimybę išreikšti savo požiūrį, sėkmės.

    • Ačiū 1
  2. prieš 14 minutes(-ių), Martynas_Bullet rašė:

    Nera jokios programavimo logikos? Tokiu pasakymu drisciau teigti, kad HTML net nera struktra, jeigu joje nera logikos. Jeigu nera logikos, nera ir eiliskumo. :) Tad, nelabai pagrindei, kodel tai nera programavimo kalba. Salygos sakiniai, tai taip gaunasi, jeigu kokia kalba turi if'us ir kitus, tai jau tampa programavimo kalba ? 

    Programavimo logika ir šiaip logika yra du skirtingi dalykai. Aš išvardinau pagrindinius programavimo kalbos aspektus, jų galima išvardinti žymiai daugiau. Dėl sąlygos sakinių - nebūtinai, yra vienetinių atvejų, kur kalboje jų nėra. Pvz, Smalltalk neturi įprastų sąlygos sakinių, tačiau yra skaitoma, jog tai objektiškai orientuota programavimo kalba. Visgi, šioje kalboje yra apibūdinami ifTrue, ifFalse, whileTrue, whileFalse. Dar vienas svarbus faktas, kodėl HTML nėra programavimo kalba - ji APRAŠO tam tikrą aspektą programinei įrangai, bet nenusako, ką su tuo aspektu daryti.

  3. prieš 2 minutes(-ių), Martynas_Bullet rašė:

    Bet juk googlas nemeluoja. :(  O ka reiskia markup language? Ir kodel ne programavimo?

    Markup language reiškia, jog ši kalba skirta įvairiam tekstui ir turiniui žymėti, kad naršyklė suprastų, kur yra puslapio antraštės, paragrafai, poraštės ir t. t. (puslapio struktūra). HTML nėra programavimo kalba, kadangi joje nėra jokios programavimo logikos. HTML neturi sąlyginių sakinių (if/else), šia kalba taip pat negalima skaičiuoti matematinių išraiškų ir panašiai.

  4. 2019-01-13 at 22:21, Martynas_Bullet rašė:

    HTML yra programavimo kalba. :( I google parasai: Html ir iskarto raso programavimo :) Visi programerei dabar turit mane uzsipult. PEACE

    Kad ir kur ten rašo, HTML yra žymėjimo kalba (angl. markup) ir ne kitaip! :)

  5. prieš 3 minutes(-ių), Asap_Ferg rašė:

    jo suprantu, ne taip pasakiau siek tiek. dar klausima turiu, tenkina Vilniuje studijos programavimo? pats 90 proc zinau, kad studijuosiu butent jame, tai noriu suzinoti, ar suteikia geras galimybes studijos Vilnuje toliau tobulet? (tavo asmenine nuomone)

    Galimybės geros, tačiau viskas priklauso tik nuo tavęs ir nuo to, kiek stengsies mokytis savarankiškai, kadangi universitete išmoktų pagrindų neužteks tam, jog galėtum pilnai specializuotis. Ir šiaip, paprastų universitetinių žinių sunkiai pakaks vėlesniuose kursuose. Pirmam kurse dar galima išsisukti.

  6. prieš 10 minutes(-ių), Asap_Ferg rašė:

    pythono moke ir mokykloj, bet didziaja dali pats ismokau. turbut paskutiniais mokyklos metais pasimokysiu su html ir java, manau uzteks pradziai 4 kalbu ziniu 

    Na, HTML kaip ir nėra programavimo kalba, čia skaitosi markup language. Tad, jeigu jau bandysi HTML, geriau mokykis šia eilės tvarka: HTML -> CSS -> JavaScript, o ne HTML ir tada Java.

  7. prieš 45 minutes(-ių), Asap_Ferg rašė:

    O pagaliau kazkas tema sukure apie tai :D programavimu jau uzsimineju gal pusantru metu, kai 10 klasej pasirinkau programavimo moduli, tai jau turiu pagrindus pythono ir c++. Veliau susimasciau apie zaidimu kurima, tai ir pradejau lankyti kursus. Dirbu su unity, tai galiu pasakyti, ziauriai sunkus, bet idomus dalykas :D pradejau kurti 3d zaidima, tai kolkas sekasi neblogai.

    Ateityje jau pilnai nusprendes esu, kad uzsiminesiu it ir studijuosiu greiciausiai programu inzinierija arba programu sistemas, taip pat traukia pasimokyti ir i uzsieni.

     

    O tau klausimas, kuriam univere mokiniesi?

    Na, norėjosi sukurti kažką panašaus, nes žinau, jog domėjimasis šia sritimi tikrai auga ir tarp lankytojų turi būti norinčių sužinoti daugiau. Mokykloj mokė Python'o ar mokeisi savarankiškai? Dėl žaidimų kūrimo, tai ši sritis tikrai reikalauja nemažai žmogaus vidinių resursų, užsispyrimo ir pan., na bet tai galima taikyti ir viskam kitam. Manau, kad tavo ateities sprendimas yra adekvatus, jei tam skirsi sąžiningai daug laiko.

    Pasakysiu tik tiek, jog studijuoju Vilniuje, nenoriiu per daug išsiplėsti.

     

  8. prieš 1 valandą, Aleksandr_Sergeyev rašė:

    Labai išsamiai, bei puikiai pristatytos programavimo galimybės. Jei ne paslaptis, kuriame kurse studijuoji? Ir pačiam, kokia programavimo  kalba šiuo  metu yra tau inovatyviausia?

    Ačiū už atsiliepimą! Šiuo metu baiginėju antrą kursą. Mano nuomone, C# galimybės šiuo metu yra labai didelės, juolab su tam tikrais framework’ais galima kurti tiek Win, tiek mobilias, tiek web aplikacijas. O šiaip atskiras kalbas išskirti sunku, nes daug kalbų yra gan inovatyvios bei su skirtingais framework’ais įvairioms sistemoms kurti.

    • Ačiū 1
  9. Sveiki, mieli SARG žaidėjai bei forumo lankytojai. Pastebėjau, jog čia yra žmonių, kurie domisi programavimu bei nori su tuo sieti savo ateitį arba jau eina tuo keliu. Taip pat žinau, kad čia laiką praleidžią daug žmonių, kurie dar negali apsispręsti dėl savo ateities (pvz., žmonės iki 10 kl., kol dar nėra lygių pasirinkimo mokykloje), savo nuomonę formuoja pagal tėvų norus ir poreikius. Temą sukūriau su tikslu padėti jauniesiems, kurie bent kokia nors tai dalim mąsto apie šią sritį, pasirinkti teisingą ateities kelią, diskutuoti įvairiais programavimo klausimais, dalintis patirtimi bei patarimais. Tai toliau šiek tiek apie patį programavimą.

     

    Programavimas - naudingo bei toliau panaudojamo kodo rašymas, kuris gali būti interpretuojamas arba kompiliuojamas kokios nors skaičiavimo sistemos (dažniausiu atveju - kompiuterio) tam, kad atlikti kokią nors naudingą užduotį. Programavimas gali būti atliekamas įvairiomis kalbomis, varijuojant nuo aukščiausio lygio kalbų iki žemo lygio mašininio kodo (toks kodas, kuris tiesiogiai dirba su kompiuterio vidaus įranga).

     

    Paprastai tariant, programavimas - kokios nors problemos paėmimas ir jos sprendimo aprašymas, kur kiekviena maža detalė yra kruopščiai detalizuojama tam, kad perduoti norimą informaciją tikriausiai pačiam kvailaiusiam daiktui pasaulyje - kompiuteriui.

     

    Programavimo seka dažniausiai susidaro iš:

    Problemos aprašymo

    Sprendimo planavimo

    Kodo rašymo

    Testavimo

    Dokumentavimo

     

     

    Pats programavimas skirstomas į šimtus kitų sričių, todėl pasistengsiu išskirsti svarbiausias kategorijas bei pareigas ir šiek tiek aprašysiu naudojamas technologijas:

     

    Back-End (serverio dalies programavimas):

     

    Full-stack (front-end bei back-end visuma, šiek tiek visko)

    Back-End programų sistemų kūrimas (Rails, Django, Node ir t. t.)

    Projektų vadyba

    Inžinerinė vadyba (dažniausiai buvusių programuotojų pareigos)

    Programinės įrangos architektūra (ypatybių planavimas iki programavimo)

    API (Application Programming Interface) dizainas (sąsąjos dizainas tarp įvaiirų sistemų, pvz., mobile <-> desktop)

    Duomenų bazių administravimas (valdymas, priežiūra, duomenų perkelimas)

     

    Front-End (vartotojo sąsajos programavimas):

     

    Full-stack (šiek tiek visko, tačiau čia full-stack labiau orentuotas į front-end)

    UX/UI Front-end dizainas (Photoshop'as, InDesign, Sketch, HTML ir CSS)

    Bendras front-end internetinių aplikacijų kūrimas (HTML, CSS ir JavaScript)

    Vieno puslapio (single-page) aplikacijų kūrimas (JS framework'ai, pvz., Angular arba React)

    Testavimas (testų rašymas, žmogiškųjų testų atlikimas, programų veikimo užtikrinimas)

     

    Infrastruktūra:

     

    Sysadmin (sistemos administratorius) (valdo sistemas ir jas palaiko)

    Dev-ops (kuria bei naudoja įrankius, kuriuos naudoja programuotojai sistemų valdymui)

    Tinklų inžinerija (tinklų infrastruktūros dizainas bei optimizavimas ir t. t.)

    Duomenų bazių admiinistravimas

    Tech-support'as (žmonės su labai stipria psichika, kuriems pastoviai reikia bendrauti su ,,įvairaus plauko" vartotojais)

    Data Center Ops (atsakingi už ,,debesų" (cloud) veikimą)

     

    Mokslas ir teorija:

     

    Moksliniai tyrimai (Matlab, R ir t. t.)

    Duomenų mokslas (Matlab, R, iPython)

    Machine Learning (pastaruoju metu labai populiarėjanti industrija. Rekomendacijos, algoritmai, veido atpažinimas ir t. t.)

    Kompiliatorių bei programavimo kalbų dizainas

    OS (operacinių sistemų) dizainas

     

    Native (vietos arba įgimtas programavimas):

     

    iOS, Android ir kitos mobiliosios OS

    Verslo sistemų kūrimas (labai didelių sistemų kūrimas verslams)

    IT administravimas

    Programų sistemų architektūra (tas pats, kaip ir back-end architektūra, ypatybių dizainas iki programavimo stadijos)

     

    Marketingas:

     

    Analitika (GA, mixpanel ir t. t., analizuojami duomenys)

    SEO ir SEM (įvairūs būdai ,,žaisti" su paieškos sistemomis ir konvertuoti pinigus į lankytojų skaičių)

    Bendras marketingo kūrimas bei tobulinimas (analitika, turinio dizainas, SEO)

     

    Techninė įranga bei grafika:

     

    Žaidimų kūrimas (ypač jaunų žmonių geidžiama sritis ir, tikrai suprantama, kodėl)

    Įterptosios programų sistemos (programos, kurios labai artimai bendrauja su geležimi, pvz., programos, atsakingos už lifto važinėjimą pirmyn atgal ir pan.)

    Grafikos programų sistemų kūrimas (labai panašu į žaidimų kūrimą)

    3D spausdinimo programavimas

    Animacija

     

     

    Kodėl programavimas?

     

    • Patrauklus atlyginimas tiems, kurie nestovi vietoje
    • Galimybė pasirinkti kelias iš šimtų sričių ir jose specializuotis
    • Patirtis apie tai, kaip veikia mūsų naudojamos sistemos ir kaip valdomi duomenys
    • Galimybė implementuoti savo verslo idėjas rašant kodą ir taip sukurti kažką vertingo kitiems žmonėms
    • Geros freelancing galimybės (laisvai samdomas darbas), galimybė dirbti iš bet kokios pasaulio vietos.
    • Dažnos kelionės į kitas šalis įgūdžių lavinimo tikslais
    • Start-up galimybės, lengva sukurti savo verslą ir taip sutaypyti pinigų programuotojų samdymui
    • Dar daug daug daug daug kitų patrauklių galimybių, kurios tikrai čia netilptų ir kurias pačiam tektų labai ilgai rašyti.

     

     

    Resursai mokytis programavimą bei gilinti savo žinias:

     

    Spoileris

     

    Vieni geriausių kursų iš Harvardo Universiteto apie kompiuterių mokslą, duomenų struktūras, algoritmus ir t. t. NEMOKAMI, todėl naudokitės proga:

    https://www.edx.org/course/cs50s-introduction-computer-science-harvardx-cs50x

     

    Subreddit įvairiais programavimo klausimais. Be to, jei nesinaudojat šiuo puslapiu, tai prašau užsiregistruoti ir geriau scroll'inti čia nei per kokį FB, kadangi čia yra pačių įvairiausių temų bei klausimų, į kuriuos atsakinėja be galo protingi asmenys:

    https://www.reddit.com/r/learnprogramming

     

    Bene geriausias visų programuotojų draugas. Čia galima užduoti klausimus bei ieškoti atsakymų į jau atsakytus klausimus. Atsakymai čia būna labai išsamūs, į juos dažniausiai atsako patyrę specialistai:

    https://stackoverflow.com/

     

    Tiems, kurie nori mokytis Web Development, sukurti interaktyvūs bei labai naudingi kursai:

    https://www.freecodecamp.org/

     

    Nuostabus YouTube kanalas, kuriame aiškinami įvairūs faktai, technologijų veikimas ir pan.:

    https://www.youtube.com/user/Computerphile

     

    Puikus bei naudingas YouTube kanalas su įvairiais tutorial'ais, trunkančiais po ~ 5 val.:

    https://www.youtube.com/channel/UC8butISFwT-Wl7EV0hUK0BQ

     

     

     


     

     

    Tiems, kurie planuoja eiti programavimo linkme, linkiu kuo greičiau kibti į darbus bei mokytis iš įvairių naudingų šaltinių, kuriuos, beje, jei bus noričnių, dar pridėsiu šioje temoje. Didžiausios sėkmės Jums!

     

    Tiems, kurie jau eina ta linkme, linkiu nepasimesti ir, jei kažkas nesiseka, nepasiduoti bei toliau stengtis įrodyti, jog Jūs galite išspręsti įvairias problemas. Taip pat, būkite stiprūs, kadangi dažniausiai ši sritis reikalauja nemažai protinės energijos.

     

    Kol kas tiek. Jeigu turite kokių klausimų ar patarimų, būtinai rašykite komentaruose, maloniai padiskutuosime apie viską, kas įdomu šia tema.

     

    Taip pat dėl įvairių klausimų galite kreiptis asmenine žinute forume.

     

     

    • Patinka 3
    • Ačiū 2
    • Už 13
×
×
  • Sukurti naują...