Eiti į turinį
Bona_Zeko

Street Workout

Rekomenduoti pranešimai

509f51624040a4fed22d569d26dc18fe785.jpg

Sveiki, kaip jau supratot iš temos pavadinimo noriu padiskutuoti apie šią sporto šaką t.y - Street Workout, arba lietuviškai - Gatvės gimnastika.

Gatvės gimnastika - tai fizinės jėgos ir ištvermės sportas, kuriame naudojant tik savo kūno svorį yra atliekami įspūdingi jėgos (ne akrobatiniai) triukai ant turniko ar lygiagrečių. Gatvės gimnastika (angl. street workout, calisthenics) egzistuoja jau senai. Hip-hop’o 1990-ųjų muzikiniuose klipuose galima pamatyt kaip atliekami prisitraukimai ant šviesoforų, autobusų stotelių… Tačiau visuomeninio susidomėjimo gatvės gimnastika susilaukė prieš kelis metus.

Pavadinimo paaiškinimas bei privalumai - per 5 metus gatvės gimnastika susiformavo į oficialų sportą. Jam įtakos turėjo sportinė gimnastika, break dance, visa gatvės kultūra ir netgi cirkas. Gatvės gimnastikos pavadinimą paaiškinti nėra sunku. Visi pratimai yra pritaikyti gatvės/lauko aplinkai. Šiuo sportu galima užsiimti lauke, specialiuose sporto aikštelėse, miesto parkuose, gatvėje, namie, miškuose ar net poilsiaujant prie jūros.

Trumpa mano istorija pradėjus sportuoti, užsiiminėti gatvės gimnastika:

Prieš kelerius metus su draugais sumastėm, kad reikia pradėti sportuoti.. Pirmieji mano prisitraukimai tikrai buvo ne patys gražiausi. Jie buvo su užsimetimais, kitaip tariant - su banga. Ankščiau mano sporto programa susidaryta atrodydavo taip.. Trys prisitraukimai, keturi dipsai, paskui penki atsispaudimai ant pačių lygiagrečių gulint ir Reverse T-Bar dips (kaip lietuviškai nežinau). Dar darydavau kojų pakėlimus presui, ant lygiagrečių. Kiekvieną pratimą kartodavom po keturis kartus. O sportuoti eidavom du kartus į dieną, ryte ir vakare. Tačiau dabar mano programa gerokai pasikeitė, su draugais sumastėm, kad reikia kiekvieną dieną dirbti vis ant skirtingų raumenų, kad jie turėtų laiko pailsėti ir augti. Taigi dabar mes susiskirstę dienas į tokias kaip - kojų diena, tricepso, nugaros, krutinės ir t.t.. :D Negana to, kad einam prie turniko, mes ir bėgiojam, bėgam apie šešis kilometrus nesustojant, taip mėginam lavinti savo ištvermę. Man asmeniška viena iš sunkiausių dienų per kurias sportuoju yra kojų diena, įkelsiu foto, ką mes per ją darom ir patys galėsit išmėginti (jeigu norėsite) :D Ką galiu pasakyti, kad vis dar sportuoju, nepasiduodu, mėginu išmokti Back Leverį. Jeigu kam įdomu, sportuoju be jokių papildų, programos nepirkau iš niekur, nors buvo tokių minčių :D Programą radau internete ir ji ŽIAURIAI veiksminga :) sveriu ~ 80kg. O ūgis ~ 187cm. Na ką daugiau.. tikiuosi SARG'e yra daugiau žmonių kurie užsiiminėja gatvės gimnastika ir gali pasidalinti savo įspūdžiais bei patarimais.

Mano daromi kojų dienos pratimai:

99fb436b9a9c8ecea89fe4761adbf2dc95.jpg

Geriausi mano matyti motyvuojantys filmukai:

4f9d890a2440aa89c10e61d619cf32cb557.jpg

Pratimai naujokams sporte, pas mane viskas taip pat sudėliota ant tokių raumenų dirbimas, tik pas mane ne beginner.

Pirmadienis:

3cad1ac30c51885b96dd0e3cec4654a4614.jpg

Antradienis:

9b475df70421bc9111a429acdfeda759749.jpg

Trečiadienis:

9e4c0a20a07692fc5ec42f1f606fe3cb133.jpg

Ketvirtadienis:

3f8eedcb047337494baba8e467f9297e757.jpg

Penktadienis:

983bb7559c45a9b4a0987336e69de85b608.jpg

Šeštadienis ir sekmadienis poilsio dienos. Nieko nedarykit. :)

Presui galit daryti va šitai, bet patartina daryti kas antrą dieną:

Pagrindinis privalumas – galimybė pasiekti puikią fizinę formą ir atletišką sudėjimą neišleidus nei cento sporto salėms!

Nuoroda į komentarą
Dalintis kitose svetainėse

Gatvės gimnastika yra ištiesų puikus dalykas, ypač tiems, kurie nori laisvalaikį praleisti turiningai tuo pačiu tobulindami save. Pats esu salės fanatas ir esu užtikrintas, kad gatvės gimnastika man nebūtų davusi tiek kiek salė. Tačiau nieko prieš ją neturiu.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kitose svetainėse

joooo ziauriai geras dalykas, kada sportuoji ir nemoki pinigu salėm. Pats asmeniskai rimtai sportuoju apie 10 mėn, kolkas darau po 21 prisitraukimą ir 23 dipsus lygegretese. Prie to pacio darau ivairiausius pratimus pilvo presui. Kojom dazniausiai darau tik pritupimus 1 koja ir istvermei taippat begioju krosus. Pastaruoju metu pradejom mokintis jegos triuku, tokiu kaip front lever, back lever, flag, dragon flag ir t.t...:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kitose svetainėse

Sveikas, tikrai gerai viską aprašei, geras šitas video ir paveiksliukas zjbs. Pats sportuoju normaliai netoli 1 metus, progresas aišku yra. Išeina šiek tiek palaikyt jėgos pratimų kaip front lever, back lever, flag. Dar nedaug trūksta iki OAP. Ant kojų nesu toks užsivedęs kaip tu, nemėgstu tiesiog, sportuoju kaip man patinka, be to lošiu fulę ir man užtenka.

Sėkmės tau mokinantis backą ir būtų įdomu koks max atsispaudimų lygiagretėse/prisitraukimų, o jei nežinai tai po kiek darai kai treniruojiesi.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kitose svetainėse

Sveikas, tikrai gerai viską aprašei, geras šitas video ir paveiksliukas zjbs. Pats sportuoju normaliai netoli 1 metus, progresas aišku yra. Išeina šiek tiek palaikyt jėgos pratimų kaip front lever, back lever, flag. Dar nedaug trūksta iki OAP. Ant kojų nesu toks užsivedęs kaip tu, nemėgstu tiesiog, sportuoju kaip man patinka, be to lošiu fulę ir man užtenka.

Sėkmės tau mokinantis backą ir būtų įdomu koks max atsispaudimų lygiagretėse/prisitraukimų, o jei nežinai tai po kiek darai kai treniruojiesi.

Ant kojų aš taip pat labai nesu užsivaręs, galima sakyti jos tik neseniai pradėjo ryškėti. O apie max skaičius negaliu pasakyti, dar per 43 dienų normalų sportą nedariau visko max. Reikės kada pamėginti. Na, bet kažkur atsispaudimų lygegretėse apie 30-40 padaryčiau, o prisitraukimų net nežinau, nelabai aš jų mėgstu :D Bet apie penkiolika turėčiau padaryti. Kas dar tai ankščiau sportuodavau viską jau buvau pramušęs dariau gana gerai ir buvau patenkintas rezultatais. Tačiau kaip tyčia lūžo riešas tai iš po kelių mėnesių traumos viską sunkoka daryti, bet jau baigiu priprasti :)

Redaguota , redagavo Bona_Zeko
Nuoroda į komentarą
Dalintis kitose svetainėse

Svečias
Šios temos nebegalima komentuoti.


  • Paskutiniai lankytojai   0 nariai(-ių)

    • Šio puslapio nežiūri nė vienas registruotas narys.
×
×
  • Sukurti naują...