Eiti į turinį
Romke_Drift

Darbas nepilnamečiams.

Rekomenduoti pranešimai

 Labas vakaras.

 

      Kadangi artėja vasara, tikrai didelė dalis nepilnamečių  norėtų užsidirbti pinigų ( kokiam nors pirkiniui ar  šiaip kaupti pinigus vėlesnėms dienoms ). Tad norėčiau sužinoti-ar esate kur nors dirbę būdami nepilnamečiai, koks dažniausiai būna darbo pobūdis, kiek reikia dirbti valandų, koks būna gaunamas užmokestis ir t.t? 

     Oficialiai Lietuvoje galima dirbti nuo 14 metų. (darbas daržuose, vaistažolių rinkimas, medelių ir krūmų rišimas, laistymas, mažų naminių gyvulių ir paukščių priežiūra, nemechanizuotas šieno vartymas, bei griebimas, pašto darbai ( laikraščių išnešiojimas,  skrajučių išnešiojimas ), prekių kainų žymėjimas ir t.t.

 

14-16 metų moksleiviams leidžiama dirbti:

 

  • mokslo metu – iki 2 valandų per dieną ir 12 valandų per savaitę. Dirbti galima pasibaigus pamokų metui;
  • ne mokslo metu – 7 valandas per dieną ir 35 valandas per savaitę, kai dirbama ne mažiau kaip savaitę.

 Šis darbo laikas gali būti pailgintas iki 8 valandų per dieną ir 40 valandų per savaitę vaikams, kuriems sukako 15 metų.

16-18 metų moksleiviams leidžiama dirbti:

 

  • mokslo metu – ne daugiau kaip 8 valandas per parą kartu su kasdiene pamokų trukme ir ne daugiau kaip 40 valandų per savaitę kartu su pamokų trukme per savaitę;
  • ne mokslo metu – ne daugiau kaip 8 valandas per parą ir ne daugiau kaip 40 valandų per savaitę.

 

 

 

 Tad prašau jūsų pasidalinti savo patirtimi, bei pasipasakoti kur žadate dirbti atostogų metu.

 

 

 

P.S   „Laido riteriai nepageidaujami.

 

 

  • Už 2
Nuoroda į komentarą
Dalintis kitose svetainėse

Visada dirbdavau nelegaliai, chalturindavau. Tai žolė pjauni tai prie grūdų, ar pas kokį ūkininką. Bandžiau šiais metais įsidarbinti į mamos darbą - nepavyko reikia 16. O zapadlo tame jog mano gimtadienis grynai rugsėjo mėnesį (ir sukanka 16) niekur normaliai negaliu eit dirbti , dar palyginus mažas miestas pas mane tai įvairovės didelės nėra. Per vasara apie 300 eurų išeis užsidirbti :) Ko pasakoje turiu iš seniau pinigėlių - pirksiu naują telefoną. Kitą vasarą išeis dirbti legaliai - tai vien iš darbo 1k eurų per 3 mėnesius. O dar žolės pjovimas ir visi kiti darbai. Susitaupysiu 1.3k € ko pasakoje pirksiu naują kompiuterį - kadangi isvarau į šiaulių profke

  • Už 1
Nuoroda į komentarą
Dalintis kitose svetainėse

Ateina vasaraaa. Tai pradėkim. Tečiaus draugas, parvarinėja mašinas iš Vokietijos. Būna visokių. Esu matęs visokio šūdo. Net nepatikėjau, kad su tokia mašina galima važinėt. Nesiurbta kokius metus, nėra niekada nuvalytos buvusios dulkės. Nu vienu žodžiu, kartais būna labai baisu, na, dažniausiai, o labai retai, gaunu tokias, kur bereikia mažai pridėt rankas. Tai va, ryt, lygiai už savaitės bus 16 metų. Tai jau darysiu 3 sezoną. Ahujėnas darbas, išvis su mašinomis nuo 6 metų pradėjau susitikinėt. Dirbu ne dėl pinigų, o dėl patirties, bet aišku, pora euru į kišenę, penktadienį su draugais ir pasėdi ramiai. Tai va, laukiu kitų ciūvų pomėgiųų. Iki :D 

Redaguota , redagavo Ignas_Predator
Nuoroda į komentarą
Dalintis kitose svetainėse

9 hours ago, Lukas_Janksa said:

Visada dirbdavau nelegaliai, chalturindavau. Tai žolė pjauni tai prie grūdų, ar pas kokį ūkininką. Bandžiau šiais metais įsidarbinti į mamos darbą - nepavyko reikia 16. O zapadlo tame jog mano gimtadienis grynai rugsėjo mėnesį (ir sukanka 16) niekur normaliai negaliu eit dirbti , dar palyginus mažas miestas pas mane tai įvairovės didelės nėra. Per vasara apie 300 eurų išeis užsidirbti :) Ko pasakoje turiu iš seniau pinigėlių - pirksiu naują telefoną. Kitą vasarą išeis dirbti legaliai - tai vien iš darbo 1k eurų per 3 mėnesius. O dar žolės pjovimas ir visi kiti darbai. Susitaupysiu 1.3k € ko pasakoje pirksiu naują kompiuterį - kadangi isvarau į šiaulių profke

 

O koks dažniausia būna darbas prie grūdų?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kitose svetainėse

prieš 13 minutes(-ių), Romke_Drift rašė:

 

O koks dažniausia būna darbas prie grūdų?

Grūdų sandėliuose. Tarkim,atveža ūkininkas grūdų ir juos supila į duobę tada tas visas įrenginys juos persijuoja ir šiukšles atskirai o normalius grūdus atskirai - grūdus pila į atskirą talpą o šiukšles nuleidžia į maišą ,tai va, mano darbas buvo prilaikyti maišus ir išpilti juos į priekabą kuriuos vėliau nuves į miškus sernams

Nuoroda į komentarą
Dalintis kitose svetainėse

3 minutes ago, Lukas_Janksa said:

Grūdų sandėliuose. Tarkim,atveža ūkininkas grūdų ir juos supila į duobę tada tas visas įrenginys juos persijuoja ir šiukšles atskirai o normalius grūdus atskirai - grūdus pila į atskirą talpą o šiukšles nuleidžia į maišą ,tai va, mano darbas buvo prilaikyti maišus ir išpilti juos į priekabą kuriuos vėliau nuves į miškus sernams

 

O pats darbas sunkus?

Nuoroda į komentarą
Dalintis kitose svetainėse

Taigi, aš irgi planuoju dirbti, kadangi puikus metas užsidirbti :) Kadangi gyvenu ne Lietuvoje, o Švedijoje, tai manau ir kainos keičiasi, planuoju ir jau esu susitaręs su tėvais, jog mane įdarbins legaliai į tėvo statybų firmą, tai busiu galima sakyti kaip pagalbinis, ko reikės, tą atliksiu, o uždarbis tai ~11 eurų į valandą. Planuoju iš visų uždirbtų pinigėlių pirkti gerą stacionarą, kuris man pavilktų normaliai CS:GO. Na ir aišku naujausius žaidimus.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kitose svetainėse

prieš 22 minutes(-ių), Tom_Groove rašė:

Taigi, aš irgi planuoju dirbti, kadangi puikus metas užsidirbti :) Kadangi gyvenu ne Lietuvoje, o Švedijoje, tai manau ir kainos keičiasi, planuoju ir jau esu susitaręs su tėvais, jog mane įdarbins legaliai į tėvo statybų firmą, tai busiu galima sakyti kaip pagalbinis, ko reikės, tą atliksiu, o uždarbis tai ~11 eurų į valandą. Planuoju iš visų uždirbtų pinigėlių pirkti gerą stacionarą, kuris man pavilktų normaliai CS:GO. Na ir aišku naujausius žaidimus.

Vietoj to, kad kažką naudingo nusipirkt ar ateičiai pataupyt, jis vasarą paaukos kad CS:GO galėtų grajint. :1_grinning:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kitose svetainėse

prieš 18 minutes(-ių), Gytis_Driftingas rašė:

Vietoj to, kad kažką naudingo nusipirkt ar ateičiai pataupyt, jis vasarą paaukos kad CS:GO galėtų grajint. :1_grinning:

 

 

Tai kad aš viską turiu, o dėl kažko ateičiai, tai man turbūt per anksti... nors... ne problema, per vasarą daug susitaupau :D tai ir ateičiai turėsiu. + kažkaip nemalonu ant 20 kadrų per sekundę žaisti žaidimus :D nors tiek gerai, kad bent jau sa-mp tempė.

Redaguota , redagavo Tom_Groove
Nuoroda į komentarą
Dalintis kitose svetainėse

Svečias
Šios temos nebegalima komentuoti.


  • Paskutiniai lankytojai   0 nariai(-ių)

    • Šio puslapio nežiūri nė vienas registruotas narys.
×
×
  • Sukurti naują...