Eiti į turinį

Archyvuojama

Ši tema nuo šiol archyvuojama ir jos nebegalima komentuoti.

Beliunas_Justas

Mano 2017 vasara

Rekomenduoti pranešimai

Mano 2017 metų vasara

 

  Keista, jog apie savo vasarą rašau forume, tačiau nepaisant šito įtraukiančio žaidimo – vasarą turėjau. Drįsčiau net teigti, jog šioji buvo viena geriausių! Kupina nuotykių, karštos saulės, šaltų gėrimų, ilgų kelionių, smagaus juoko ir užburiančios jūros. Norėčiau pasidalinti labiausiai įstrigusiais prisiminimai ir bene labiausiai pakeitusiais mano ir taip greitai besisukantį pasaulėlį.

  Jeigu kilo klausimas, kodėl mano vasara geriausia, tai atsakymas paprastas – nauji draugai. Manau, kad draugai tai yra vienas iš raktų į tikrąją laimę. O draugystę labai praturtina kelionės. Štai kur mes ir leidomės šią vasarą, tolyn į pasaulio gelmes (aišku, toli nevažiuosi, nes mašina draugyste nevaroma, o laikas labai suskaldytas rutinos). Nemaniau, kad kaimyninė šalis Latvija turi tikrai gražių miestų ar kažko (pati gyvenu šalia sienos, o čia panašiai nieko nėra, tačiau kaip ten sakoma „tolyn  mišką – daugiau vilkų“), pritraukiančio mano akį, bet turi. Jelgava mums buvo pakeliui link kito miesto, tačiau čia sustojome tik dėl mano replikos, kai pamačiau Jelgavos muziejų. Mano akis patraukia ryškūs daiktai, o štai dabar kairiajame šone savo akis prikausčiau prie ryškiai rausvo pastato! Štai ten mes ir apsilankėme. Akis pagainiojome po miesto istoriją, garsius žmones (omenyje turiu istorikus, archeologus, rašytojus, o ne dainininkus ar kitokius juokdarius). Muziejus praturtino vaizdines žinias apie čia seniau buvusį Livonijos ordiną, tačiau žinote, kokia bėda? Mes kalbame angliškai, o čia jokio angliško vertimo! Tačiau juk smagu pamėgdžioti kitą kalbą... (Nuotraukoje muziejaus portretas ir kitos nuogybės).

Spoileris

8175001698ec6d393200798f723d1ce6975.jpg494a684c509c6b1b3aa798a389440b11204.jpg3acca69e66c045368d39087846b1ead4905.jpg2e75358634053af4f8cdf1665c0961d8881.jpg 

  Mūsų tikslas buvo Jūrmala. Nuostabus kurortinis miestas! Žavintis savo paprastumu, išsaugotu paveldu, įdomiais namais ir, aišku, karštu paplūdimiu bei „prisisiotu“ vandeniu. Tačiau čia ypatinga atmosfera buvo dėl to, kad tą vasaros naktį galėjome leisti kaip norime! Vidury nakties klaidžioti po paplūdimį, plaukus blaškant druska dvelkiančiu jūros vėjeliu? Ar basomis kojomis pasileisti viešbučio link, kur dirbo žavi rusakalbė vaišinanti „Bibi“ saldainiais? Arba Maksimo paprašyti nustebinti mane, kaip vegetarę, jaukiame restorane? Žinoma, kad tą teko išbandyti savo kailiu ir patirti laisvės daugiau negu įprasta. Ta laisvė buvo atotrūkis nuo kasdieninių darbų, problemų, tačiau gyvenimas pro rožinius akinius niekada nebūna įdomus, todėl teko grįžti atgal į gimtinę.

Spoileris

31fb203601944eac473c803f23b55a65370.jpg1f7e2de0ee7aa6d4ca10efb22388d0a6403.jpg 

  Dar viena Latvijos stotelė – Rundalės rūmai arba, kaip kitaip juos vadina, Baltijos Versalis. Nuostabiai gražią sekmadienio popietę mano brangūs tėvai pasiūlė pusvalandžio kelionę iki šių rūmų. Ir štai, mes vaikščiojame čia, visi laimingi, apsupti pasakiško grožio rožynų! Nelabai mėgstu gėles, tačiau rožės yra kažkas nuostabaus! Įvairiausių spalvų, kvapo, net amžiaus skirtumų! Seniausios rožės siekė net 1500-uosius. Tačiau dar yra vienas svarbus dalykas – Rundalės rūmai. Atvirai sakant, Baroko stilius man atrodė kiek nuobodokas, neišsiskiriantis, tačiau kai pamatai pastatus iš arčiau, pastebi, kad kai kurie langai ant sienos yra tik imitacija ir tave išdūrė dažų galia. Tada imi kaltinti save, ieškai kitų apgaulių, bet visas menas iš tiesų yra apgaulingas, nes piešinyje pastatas atrodo niekuo neišsiskiriantis, o realybėje tu stovi, žiūri, varvini seilę ir mąstai, kaip gerai buvo būti carienei Jakaterinai II, kuri galėjo šioje vasaros rezidencijoje leisti dienas...

Spoileris

c7b14d0c3a4db62f8a39668c91b31b14988.jpg93eeb053a434b8322a9a074c9a98ffed950.jpg 

 

 Pasigirsiu – mano geriausia draugė yra tikrai „krūta“ skautė, kuri mane prikalbino tuo užsiimti. Pamenu, jog vienas žmogus sakė, kad gailėsiuos. Tačiau tikrai nepasakyčiau, kad taip yra. Dabar esu visapusiškai atspari dilginėms, uodams, kabliukams, kurie sminga į kojas ir alkiui. Gyvenome nuošalioje saloje Kairiuose, tarp dilgėlių. Mes su drauge atvykome į stovyklą diena anksčiau, todėl turėjome laiko apsiuostyti be daugumos žmonių, tačiau uostyti nebuvo ko. Mes tik aukštai kėlėme kojas, kad per suplėšytų kelnių skyles mums kažkas neįkastų arba dilgelė nepakasytų uodegos. Palapinę statėme dvi valandas, keikėmės, spardėme dilgėles ir visaip pykome, kad pasaulis sukasi aplink Saulę. Tačiau kitą rytą jau visa mūsų „Varnų“ skiltis galvojo, ką valgys vakarienei. Ir, žinote, koks jausmas dominavo? Labai panašus į tą, kai esi namuose be mamos, niekas nepadaro valgyti, o tu mąstai, kiek laiko galima išgyventi nevalgius ir negėrus? Supratau, kad skautai yra maloniausi žmonės, kuriuos sutikau šią vasarą! Kitą vasarą, pažadu, kad dar tikrai kaposiu rąstus, galąsiu kirvius, apsikabinsiu medį, kad manęs nepagrobtų ir toliau sėkmingai laipiosiu ant kabliukų bei su drauge gaminsim skaniausius pasaulyje kababus. Tiesa, po to kebabų darymo mes susipykom, nes aš paprašiau, kad ji įdėtų daugiau padažo, tačiau kaltas buvo nuovargis po 6 dienų menkoje civilizacijoje...

Spoileris

27c3b6de05b1323d48cb8a074dfd3645779.jpg a01f97fabf690c02e133e81ebb308203306.jpg

   

   Ir primojo pamoka, kurią išmokau šią vasarą, tai kad atsiminimus labai sunku perteikti žodžiais. Atrodo, kad turi pasakyti kalnus dalykų, nes buvo beprotiškai daug įspūdžių, tačiau juos gali tik pabandyti abstrakčiai pablevyzgoti, tačiau jausmų neįmanoma perteikti žodžiais. Jausmą, kai vasara pulsuoja tau į krūtinę, reikia pajausti. Vasarą stengiausi gyventi su mintimi, kad geriausi dalykai atsitinka visiškai netikėtai, nelaukiant ir nesitikint. Ir būtent taip ir buvo! Geriausios kelionės nebuvo planuotos, geriausi draugai  buvo sutikti visiškai netikėtai, pačiomis baisiausiomis aplinkybėmis, kai kovoji su ligomis. Tačiau kol šypsena laikėsi mano lūpose, kol mano šalti jausmai skaudino berniukus, kol rizika nesuko man galvos, kol saulė skrudino mano baltas kojas, tol mano vasara tęsėsi. Tačiau štai, pirmoji rudens diena, kai po nutrūktgalviškos vasaros prasideda romantiškas ruduo, kai visas mintis reikia logiškai sudėti atgal į stalčiukus sielos gilumoje. Tada tyliai užverti vasaros knygą ir atsidūsti.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kitose svetainėse

   Sveiki, sargiečiai. Stebiuosi pats, kad rašau rašynėlį šiame forume, nes per lietuvių pamokas tai buvo vienas iš mano nemėgstamiausių dalykų. Mano vasara nebuvo pati smagiausia tačiau buvo tikrai isimintina, nes atradau naujų hobių.

   Birželis prasidėjo gan įtemptai kadangi pačia pirmąją vasaros dieną teko rašyti matematikos PUPP'ą. Aišku jis nėra sunkus tačiau egzaminus rašyti tenka ne kasdien. Kitą dieną važiavome švęsti mokslo metų pabaigos į sodybą, sodyboje dar geriau pažinau savo klasiokus su kuriais teko mokytis vienoje klasėje dvejus metus. Pasibaigus mokyklai leidau sau "panolifint" šiektiek sargą keleta savaičių kol galiausiai atradau laiko susitvarkyti savo motorolerį (imesiu senesne nuotrauką iš pavasario).

 

78dc71cd5bd0a6b385ce7fb726a42153840.jpg 

Po poros dienų atradau savo nauja hobį - fotografiją. Išpradžių išmėginau save eiliniame night ridę su klasiokais.

 

05c126ca5825dabf28330ecc4d537d71739.jpg 47b1235e860867fcfeb643337f708589452.jpg 

Lauktas nelauktas atėjo antrasis vasaros mėnesis, kaip tyčia draugas norėjo dėti savo mašiną į pardavimus tačiau neturėjo tinkamu nuotraukų tad nusprendėm pasivažynėti po vilniu ir padariau keletą nuotraukų (iš daug nuotraukų imesiu tik kelias).

 

2d6e232d7c9a2b07b5049e9bae7bc066714.jpg ba62b8b884ffbb50b662c43c63a9898b111.jpg e50e61d7e1a675a5c9a150a04720d7d7348.jpg 

Kadangi norėjosi pinigų vasarai (baliai, artėjantis gimtadienis ir pnš.) nusprendžiau "pachalturint", iš uždirbtus pinigus atsidėdavau ir sukaupęs pakankamai nusprendžiau dalį išleisti ant savo naujojo setupo. Aplink stalą apsiklijavau led lamputes ir nusipirkau antra monitorių. 

   Vasara bėgo labai greitai tačiau atėjau ilgai lauktas Rugpjūtis ir su šeima iškeliavome keliom savaitėm į Tailandą. Pagaliau išvykau iš Europos, nes daugumą šalių ten buvo jau apkeliautos. Tailandas ištukrųjų yra labai svetingą ir maloni šalis, tačiau kol apsipratau su karščiu užtraukau apie savaite nes naktimis būdavo apie 28 laipsnius šilumos. Labai nustebau nepamatęs daug "shemale" net pačiam Bankoko miesto centre. Gaila bet nepasiemiau savo fotoaparato į kelenio nes nesinorėjo, kad jam kasnors atsitiktu kelionės metu (visgi brangus dalykas) todėl negalėjau padaryti gerų "kadrų" iš kelionės, bet vistiek įdėsiu keleta nuotraukų. Kadangi buvau ne tik vienam mieste teko vienoje iš salų pamatyti "vaisingumo šventyklą", kuri daugleiui gali pasirodyti labai keista.

 

e6cbbb3fe199a325e8cf6d2289ebfd27313.jpg 928837fc5d4a36e3ce1e3193394fbe74735.jpg

Gryžęs namo kelias dienas praleidau prie kompiuterio ir atšvenčiau savo gimtadienį iš kurio nuotraukų nenorčiau viešinti :D Belikusias dienas praleidau turbūt kaip daugelis jūsų - su draugais pakeliavau po kitus Lietuvos miestus bei kieme ir mieste.

 

-Kristis_Nutix.

P.s. Tikiuosi perdaug mintys nesimėtė, kaip sugebėjau taip parašiau ir nesistengsiu čia dabar iš savęs daryti rašytojo.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kitose svetainėse

      Kiekvieno žmogaus svajonė tikriausiai yra - tobula vasara. Gerai praleistas laikas su draugais, pasimaudymas jūroj ar ežere. Puikiai praleisti vasaros vakarai su draugais. Mano vasara tokia ir buvo. Pirmasis vasaros mėnuo Birželis nebuvo kažkoks ypatingas. Nebuvo labai šilta, tačiau lauke praleisdavau tikrai daug laiko. Grįžęs namo pirmoje vietoje buvo mano medinis kompiuteris, tačiau žaisti žaidimus netrugdė. Ėjo paprastos vasaros dienos, tačiau dieną tai buvo birželio 14 diena. Guliu savo minkštoj lovoj ryte. Ateina mama ir sako: - Kelkis skrendam į Japoniją. Iš pat pradžių nusijuokiau, nes netikėjau visiškai. Tik vėliau supratau, kad mano sesė stovi su savo lagaminu. Paaiškėjo, kad tai buvo tiesa mes išvažiavom į Japoniją. Gyvenau Kiūšių saloj. Žinau, kad pavadinimas skamba keistai, bet tai 3 pagal dydį Japonijos sala. Vaikščiojom, valgėm sušius ir kitokį kinišką maistą. Viskas buvo puiku, tačiau atėjo laikas grįšti. Grįžom birželio 27 dieną. Buvau labai nuvargęs nuo kelionės lėktuvu. Tad grįžęs nepajėgiau nei įsijungti kompiuterio kritau į lovą ir užmigau.
     Antrasis vasaros mėnuo liepa buvo šiek tiek įdomesnis mėnuo, nes buvo šilčiau kas dieną maudžiausi tvenkinį kuris yra mano šeimos. Yra tiltelis nuo kurio buvo daugiausiai nelaimių. Bėgdamas paslydau ir nukritau, darydamas salto kritau ant pilvo, užlipau ant kažkokios šakos ar kažko panašaus persivariau padą buvo ir kitokių menkų atsitikimų. Bet vistiek buvo labai linksma. Į galą mėnesio važiavom prie Dusios ežero. Ten nepatiko, nes gylio nėra, dugnas nusėstas kažkokių šūdų, vanduo žydi nuo kurio buvo taip pat nelaimė. Pirmą dieną maudžiausi vandenį kuris siekė iki pilvo. Žaidžiau karštą bulvę su giminėmis. Miegojau mašinoje kurioje nebuvo vietos. Antrą dieną pasireiškė alergija nuo žydinčio vandens kojos atrodė lyg sukastos tūkstančių uodų. Viską labai nieštėjo, niekas nepadėjo. Trečia ir paskutinė dieną buvo labai neįdomi, praleidau mašinoj prie telefono. Nenorėčiau tokios kelionės antrą kartą.
   Trečiasis vasaros mėnuo rugpjūtis buvo panašus į pirmą. Dienos šalo, pradėjo lyti nieko daugiau neliko kaip sėdėti prie kompiuterio. Tačiau tai išėjo į naudą vėl atradau ir grįžau į samp'ą t.y sargą. Dabar praleidžiu daugiausiai laiko. Ir taip iki dabar rugpjūčio 31 dienos. Kai guliu lovoj ir rašau.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kitose svetainėse

„Tiksliuko“ vasaros košmaras

 

Kontekstas: Buvau dvyliktokas, man sekėsi tik tikslieji mokslai. Birželio mėnesis, kaip ir kitiems dvyliktokams yra daug maž stresinis. Išlaikytas vienas anglų egzaminas, dar trys priešakyje, o svarbiausias ir baisiausias - lietuvių egzaminas. Matematika, informatika praėjo sklandžiai, gavau daugiau nei tikėjausi, ir atėjo ta baisioji lietuvių egzamino diena.

 

Birželio 05d.

7:00

Atsikėliau 7:00 iš anksto susiplanavęs iš ryto pasikartoti svarbius kontekstinius autorius ir jų kvailus kūrinius. Permetu akimis visus klasiokų siųstis kontekstus, bandau išmokti kuo daugiau apie kūrinius. Nutepinau peškom į mokyklą ir užėjau į egzamino patalpą.

 

8:45

Susiradau savo suolą, pasidėjau ant suolo tapatybės kortelę ir tris tušinukus. Pradėjau dairytis, visi kalbasi, šypsosi, nesijaudina, o aš sėdžiu ir bandau suvokti, jeigu šito egzamino neišlaikau, ne tik prarandu valstybės finansuojamą vietą, bet ir šansą studijuoti universitete. Norėdamas praleisti „prasmingai“ likusias minutęs, dar sužinojau keletą kontekstinių faktų.

 

9:00

Atėjo 9:00, pagyvenusios moterys pradėjo dalinti uždavinių lapus. Mano mintyse sukasi mintys „tai greičiausiai svarbiausios 4 valandos per mano paskutinius ir ateinančius metus“. Lietuvių egzamino metu tau reikia parašyti rašinį, yra duodamos dvi samprotavimo temos ir dvi literatūrinės, aš buvau pasiruošęs tik literatūriniam. Perskaičiau samprotavimo rašinio temas ir jos atrodė tokios lengvos, reikėjo tiesiog aprašyti „ramybę“. Tačiau du metus suole rašiau tik literatūrinį rašinį, nenorėjau eksperimentuoti, peržvelgiau literatūrinias temas. „Vilnius lietuvių literatūroje“. Mano mintyse košmaras, žinau tik vieną kūrinį be kontekstų apie Vilnių, negalėjau rizikuoti su šia tema. Antroji tema „Šiuolaikinio žmogaus požiūris į paribio žmogų lietuvių literatūroje“. Mano mintys panikoje... „Kas yra paribys???“ Iškeliu ranką ir paprašau vykdytojos žodyno.

 

9:20

Po ilgos eilės pagaliau gaunu žodyną ir bandau susirasti tikslią žodžio „paribys“ reikšmę. Aš esu tragiškas su žodynais, man 18 metų ir nemoku jais naudotis, nespėju surasti savo žodžio per penkias minutes ir vykdytoja paprašo atiduoti žodyna, mat kitiems jo reikia. Kaip bebūtu ironiška, pasirinkau rašyti apie paribį, o ne apie Vilnių. Žinau miglotą apibrežimą, apie sąvoka „ribinė situacija“, rašinyje bandau ją pritempti prie žodžio paribys, parašiau įžangą.

 

9:40

Ateina vykdytoja prie manęs su žodynu ir paklausia ar vis dar jo reikia, linkteliu ir pasiemu žodyną. Pradedu ieškoti žodžio paribys, JĮ RANDU. „Paribys – liepto kraštas“ – parašyta žodyne. Sedėjau facepalm pozoje... Tai man nei trupučio nepadėjo, toliau padėjau rašyti rašinį visiškai bandydamas spėti jog „ribinė situacija“ yra paribys.

 

12:00

Parašiau rašinį į juodraštį, mano manymu tai rašinys vertas arba 0 arba minimalaus teigiamo įvertinimo. Pradėjau perrašinėti rašinį į švarraštį. Perrašius rašinį, rašinys ne tik atrodė tragiškas turinio prasme, bet ir pats pateikimas atrodė tragiškas. Nors ir stengiausi gražiai rašyti, tačiau gavosi kaip gavosi.

 

12:50

Perrašiau rašinį į švarraštį, pasidėjau jį ant suolo centro ir vis dar akimis bandau ieškoti gramatinių klaidų ir jas pataisyti.

 

13:00

Paduodu rašinį pagyvenusioms moterims ir išeinu iš patalpos. Mano mintyse sukasi arba valstybės finansuojama vieta ten kur noriu, arba nefinansuojama vieta ten kur nenoriu – kolegija. Nuėjau į spintelę, ten turėjau kuprinę, kurią pasiemiau, nuėjau į tuoletą išsitraukiau “Lithuanian vodka” likučius ir padariau porą “gurkšnių”.

 

 

Liepos 03d.

17:45

Nacionalinis egzaminų centras pažadėjo iki 18:00 paskelbti rezultatus matematikos ir lietuvių kalbos. Man aktualiausias egzaminas buvo lietuvių kalbos. Mano širdis REALIAI pradėjo daužytis, pradėjau refreshinti puslapį. Atėjo 17:58 parefreshinau puslapį ir pamačiau kairioje pusėje tekstą "Egzaminą išlaikė". Mano širdisi nustojo daužytis, nulėkiau pas tėvus pasigirti, jog greičiausiai studijuosiu universitete, nes išlaikiau lietuvių. Savo galvoje supratau, jog -  aš turiu šansą studijuoti ten kur noriu. Tai buvo bene didžiausias pasiekimas per vasarą.

 

 

Liepos 24d.

00:01

Žinau, jog šiandien tarp 4:00 - 8:00 bus paskelbti visi patekusieji į aukštąsias mokyklas, kadangi buvau pavargęs, nutariau nelaukti, o eiti išsimiegoti.

06:31

Išgirstu telefono žinutę, pasiemu telefoną į rankas, pamatau nauja žinutę atėjusią į elektroninį paštą... I'M IN!

 

 

9OlXWzI.png

 

Nuoroda į komentarą
Dalintis kitose svetainėse

Svečias
Šios temos nebegalima komentuoti.


  • Paskutiniai lankytojai   0 nariai(-ių)

    • Šio puslapio nežiūri nė vienas registruotas narys.
×
×
  • Sukurti naują...