Eiti į turinį
Laimonas_Samg

Skaitytojų klubas.

Rekomenduoti pranešimai

Na, neseniai baigiau skaityti knygą, pasidalinsiu mintimis su jumis:

post-786-0-71200900-1328110724.jpg

Trumpas knygos aprašymas: „Beždžione ir esmė“ mus perkelia į 2108-uosius. Žmonija jau beveik susinaikino per tautinių valstybių karus, ekonomines krizes ir ekologines katastrofas. Po planetą klajoja sulaukėjusių vakarykščių garbingų piliečių minios, mėginančios iš naujo kurti mažas totalitarines religines bendruomenes. Per stebuklą išsigelbėjusios Naujosios Zelandijos mokslininkų grupelė surengia ekspediciją, siekiančią vėl atrasti Ameriką ir susigaudyti, kas liko iš civilizacijos po to, kai žmonėmis vadinamos plikosios beždžionės ėmė švaistytis tautinio išskirtinumo, progreso ir aukštųjų technologijų kuokomis...

Žmonijos vos nesunaikinęs Antrasis pasaulinis karas įkvėpė antiutopijų meistrą Aldousą Huxley pakoreguoti sąlygiškai „laimingo“ būsimo pasaulio vaizdą, kurį autorius buvo įtaigiai nutapęs 1932 m. šedevre „Puikus naujas pasaulis“. 1948 m. parašytoje „Beždžionėje ir esmėje“ A. Huxley mūsų pasauliui negailestingai nubreže pačią niūriausią ir baisiausią perspektyvą – globalų žmonijos krachą, kurį sukels dvi didžiausios Vakarų civilizacijos ydos: nacionalizmas ir aklas tikėjimas progresu.

_____________________________________________________________________________________________________________________________________

Man iš tikrųjų patiko. Vien jau iš viršelio buvo matyti, kad knyga kažkuo* tikrai išsiskirs. Gana įdomiai pateiktas pasakojimas su kino scenarijum, gali įsivaizduot kaip visa tai atrodytų kino juostoje, gal dėl to ir knyga buvo įdomiau skaitoma. O su pabaiga tai gražiai sužaidė (nors, kai matęs nemažai “twist ending„ filmų, tai visąlaik būni pasiruošęs netikėtom pabaigom visais atvejais). Labai puiku, kad įvairios asmenybės, istoriniai/kultūriniai kontekstai buvo detaliau aprašyti (poraštėse?). Gal reikės kada palyginumui taip pat paskaityti “Puikus naujas pasaulis„. Aišku, kai kur jau per daug prifantazuotą, bet čia, matomai, LSD įtaka autoriui

Nuoroda į komentarą
Dalintis kitose svetainėse

As knygomis susidomejau atrodo tik 8 klaseje,kai buvau priverstas perskaityti "Portugalijos karaliu."Iki tol buvau apie knygas susidares labai bloga ispudi,nors net nezinau kodel.Seip knygu nesu perskaites daug,kadangi skaitymui beveik neturiu laiko.Tai pat nemegstu kai privaloma perskaityti knygas is mokyklines programos,nes nekenciu skubeti skaitydamas knygas.Man zymiai idomiau skaityti knyga kai nera nustatytas kazkoks laikotarpis iki kada turiu ja perskaityti.

Cia pateiksiu geriausias savo perskaitytas knygas:

1.Cormac McCarthy "Kelias"

2.Selindzerio "Rugiuose prie bedugnes"

3.Remarko "Vakaru fronte nieko naujo"

4.Truman Capote "Saltu krauju"

5.Eugene Sue "Paryziaus paslaptys" 1 tomas (Gaila kad is 7 tomu i lietuviu kalba isverstas tik 1).

5.Kamiu "Svetimas."

Nuoroda į komentarą
Dalintis kitose svetainėse

Svečias Zygis_Electro

Geriausia knyga kokia esu skaites tai Grafas Montekristas, labai intriguojanti knyga.

Esu megėjas knygų skaitymo, jeigu užsikabliuoju galiu per diena visa knyga perskaityti, rekordas buvo per diena-700psl.

Siūlyčiau ir kitiems skaityti knygas, skaitymas tobulina vaizduote, tai pat gali išmokti naujų bei protingų žodžių kurių daugelis nemoka, bet skaitymas turi ir minusa- gadina regėjima ypač blogai skaityti patamsyje.Tai va dar karta pakartosiu-NESIVARŽYKITE SKAITYTI KNYGŲ!

Nuoroda į komentarą
Dalintis kitose svetainėse

Svečias Zygis_Electro

Vasaros gale bus 16. O dėl animacijos, tai turbūt ne taip mane supratai. Nesu aš mažvaikis per dienas žiūrintis animacinius filmukus, tik sakau, kad senesnė animacija yra daug įdomesnė už šiuolaikinę :)

Tikrai taip, dabartinėje animacijoje pilna visokių šaudynių,kankinimų,žudyniu ir t.tTiktai plauna smegenis

Nuoroda į komentarą
Dalintis kitose svetainėse

Svečias
Šios temos nebegalima komentuoti.


  • Paskutiniai lankytojai   0 nariai(-ių)

    • Šio puslapio nežiūri nė vienas registruotas narys.
×
×
  • Sukurti naują...