Eiti į turinį

Archyvuojama

Ši tema nuo šiol archyvuojama ir jos nebegalima komentuoti.

Danas_Shady

Teisėsaugos esmė pagal Daną_Shady

Rekomenduoti pranešimai

SWAT.jpg

Sveiki, Sargiečiai,

Neskaitykit šios rašliavos, jei neįdomu. Rašau tik norintiems paskaityti, kurių, ar bus keletas, ar keliasdešimt, man nelabai ir svarbu. Kviečiu paskaityti, jei žaidime esi/buvai teisėsaugininkas ar norėtum juo būti. Kiti geriau negaiškite laiko.

Tikriausiai daugelis mane dar prisimenate kaip buvusį moderatorių komandos, DPKT narį, ne itin gražiai išėjusį iš serverio bendruomenės. Kyla klausimas, kodėl ir apskritai ką aš čia rašau? Tuoj paaiškinsiu. Pastarasias keletą dienų buvau susirgęs, tad iš namų niekur nėjau ir su keliais klasiokais pabuvau senajame Sarge. Visi esame seniai nebežaidžiantys šio žaidimo, bet vieni dėl šalčio, kiti dėl ligos pripuolėme prie senosios pramogos (taip taip, čia toks pasiteisinimas). Ką žaidime veikėme? Buvome bedarbiai, t.y. neturėjome darbo su pakvietimu. O ką daro neturintys darbo su pakvietimu? Visiems aišku: šaudo. Tad kelias dienas mes leidome savo laiką šaudydami, važinėdami ir užsiimdami bet kuo, ką tik sumastydavom. Žaisdami tokiu stiliumi, savaime suprantama, turėjome labai daug reikalų su serverio teisėsauga: bėgome nuo jų, slėpėmės nuo jų, šaudėme į juos. Taip galėjau iš šalies stebėti tą darbą, kuriame kadaise praleidau labai daug laiko tiek dirbdamas, tiek vadovaudamas (senesni žaidėjai prisimena mane kaip FTB ir SWAT direktorių). Žvelgdamas tiek iš paprasto žaidėjo, tiek iš patyrusio teisėsaugininko ir direktoriaus pozicijų, pamačiau daug blogų teisėsaugininkų darbo pusių, dėl kurių dabartinis bendras tvarkos sergėtojų vaizdas tikrai nėra džiuginantis. Prisimenant visą teisėsaugoje praleistą laiką kilo įkvėpimas sukurti šią temą, kurioje aptarsiu teisėsaugos darbo esmę, išsakysiu savo nuomonę, dėl ko teisėsauga degraduoja, aprašysiu, mano manymu, tiek eilinių teisėsaugininkų, tiek juos valdančių žmonių daromas dideles klaidas.

Bendras esamas teisėsaugos vaizdas

Tikriausiai jau seniai daugelio nebestebina reiškinys, kai vidury baltos dienos apšaudytas policininkas susitaiso mašiną ir nuvažiuoja ar padaro teleportą. Dar graudžiau, kai limuzinų vairuotojų bazėj su chebra šaudydamas kiekvieną pasitaikiusį ūsių kaskart sulauki atvažiuojančio, tiesiog baudą pasiūlančio teisėsaugininko (nors atvažiavusio tiesiog bešaudant ir viską mačiusio), ir net nuvažiuojantį palydėjus kulkų kruša klusniai, lyg šuniukas, nuvažiuojančio. Bet išvis viršūnė yra kai stovi su draugu tpbulle, į draugą ima šaudyti DMeris, o prie pat esantys du FTB agentai vietoje to, kad gelbėtų užpultąjį, surakintų ir nubaustų užpuoliką, pradeda tarpusavy ginčytis, kuris pirmas atvažiavo į tpbullą ir kieno čia yra narkotikų medžioklės plotas... Visa tai ir dar daugiau per pastarąsias dienas teko patirti man ir mano draugams. DMeriams tai sukuria rojų, bet žiūrint iš gerųjų pusės nekas. Aišku, tai ką aš mačiau, nėra joks išskirtinumas ir turbūt kiekvienas dabar skaitantis šitą tekstą galėtų daug papasakoti apie įvairiausius kvailus ar neteisingus teisėsaugininkų poelgius. Iš patirties žinau, kiek daug teisėsaugos direktoriai kasdien sulaukia pagrįstų ir nepagrįstų skundų, kuriuos reikia nuolat nagrinėt ir atskirt, kur nusižengė darbuotojas, o kur tik nusikaltėlis prisidirbo. Vis dėl to, sau, kaip patyrusiam teisėsaugininkui, leisiu padaryti išvadą, kad bendras teisėsaugos vaizdas dabar yra apgailėtinas, kad daug teisėsaugininkų (ir daugiau, ir mažiau patyrusių) mala visišką š. ir apskritai, teisėsaugos darbo mechanizmas juda bloga linkme. Aš nekalbu apie pavienes pareigūnų klaidas, suprantu teisėsaugos vadus ir pats puikiai žinau, ką reiškia išugdyt profesionalų teisėsaugininką. Tai yra labai sunku. Visada teisėsaugininkai darė, daro ir darys tų klaidų, dėl kurių papeikimų skiltys forume bus nuolat užverstos, bet dabar, ko nebuvo anksčiau, daugumos mūsų gerųjų dėdžių mąstymas, kaip reikia dirbti, savo pareigų ir darbo esmės suvokimas yra absoliučiai, juodai iškreiptas. Taip, juodai iškreiptas. Tik kodėl? Kodėl taip yra?

Teisėsaugos degradavimo priežastys

Viskas gana paprasta. Ten, kur kokybei, geram darbui ir t.t. užtikrinti procesai yra sudėtingi, reikia įdėti daug pastangų, pagadinti nervų (o teisėsaugos darbas – labai sudėtingas), ten atsiranda ir lengvesnis kelias. Lengvesnis, bet ne visada teisigesnis ir geresnis. Tas kelias išbandytas patraukia ir matomai viskas žymiai palengvėja. Palengvėja, ir, atrodo, nieks nuo to nenukenčia, viskas vyksta kaip vyko anksčiau. Bet tik išoriškai. Iš tikrųjų ėjimas tuo lengvesniu keliu veda į vis didesnį degradavimą ir apgailėtiną padėtį. Taip įvyko su teisėsauga. Kaip galvojate, apie kokį kelią aš čia kalbu? Kas tas kelias, kuris, mano nuomone, padarė teisėsaugą prastesnę, negu anksčiau? Konkrečiai tai yra per dieną pasiūlytų baudų, o policininkams dar ir iškvietimų skaičiavimas. Nesijuokite, aš rimtai. Nuo tada, kai buvo įdėtas šitas atnaujinimas, papildantis /info lentelę ir /visidarbuotojai, /darbuotojai, /bendradarbiai sąrašus, o teisėsaugos direktoriai ėmė tą informaciją naudoti pliusų dėjimui ir rangų kėlimui, teisėsauga ėmė ristis apačion. Taip yra todėl, kad šitas metodas visiškai netinka teisėsaugos sritims. Taip, tie skaičiai labai palengvina darbuotojų kontrolę tų darbų direktoriams, kurių pagrindinis dėmesys yra skiriamas iškvietimų ėmimui, metodas pagal tai vertinti darbuotojus yra idealiai tinkantis prekeiviams, medikams, taksistams, reporteriams, mechanikams, bet tik ne teisėsaugai. Yra daug svarbesnių dalykų nei nusikaltėlių aptarnavimas siūlant baudas. Teisėsaugininkas turi būti gerai dirbantis visais atvejais: tiek vaikantis bėglius, tiek bandantis apsaugoti civilius, tiek baudžiantis nusikaltėlius, tiek puikiai dirbantis komandiškai, tiek nenusileidžiantis mafijozams šaudymo srityje. Teisėsaugininkas turi žinoti daug taisyklių, daug darbo niuansų. Jis turi viską išmanyti ir profesionalumas pasireiškia ne vienoje srityje. Manote, lengva išugdyti tokių darbuotojų komandą? Manykite iš naujo. Patys pagalvokite, kaip mąsto darbuotojas, kai jis žino, kad per dieną nesurinkęs 5 baudų ir nepražaidęs kažkiek minučių bus nubaustas ar išmestas, o jei dažnai surinks didelį baudų kiekį – valio, tikrai bus pastebėtas ir paaukštintas. Tai gal jau supratote, ką noriu pasakyti? Įsivaizduokit važiuojantį prie nusikaltėlio pareigūną pasiūlyti baudos, o vos pasiūlius apšaudytą kelių žaidėjų. Iš dabar naudojamos sistemos, ant kurios aš čia „stumiu“, natūraliai teisingumo sargams susiformuoja toks mąstymas: „nafik man dabar juos vytis, gaudyti, prašyti kažkieno pagalbos, nertis iš kailio, daryti įrodymus, ko nieks nepastebės, kai per tą patį laiką galiu pasiūlyti 20 baudų ir pastebėtas tikrai būsiu?“ Tai va, kur nuveda šitas kelias – į teisėsaugos degradavimą. Taip yra, nes mat direktoriams taip žymiai lengviau, nereikia kiekvienam darbuotojui skirti dėmesio, nereikia stebėti, analizuoti kiekvieno darbo. Pasaka, ar ne? Aišku, čia negalima kaltinti vien direktorių, juk pats Bumeris nelabai pagalvojęs įdėjo šitą atnaujinimą, bet teisėsaugos valdžia turėtų patys pamastyt ir atsirinkt, kas gerai, o kas ne.

Direktoriai, būkit malonūs, supraskit, kad jūsų pareiga yra treniruoti profesionalią komandą. Čia netinka nei metodas, naudojamas kitų darbų, apie kurį tiek kalbėjau, nei mafijos komandos rinkimo metodas, kur tereikia stebėti aktyvumą, išmokyti žaidėjus šaudyti, vartoti narkotikus ir klausytis. Paruošti gerą teisėsaugininką ir gerų teisėsaugininkų komandą reikia labai daug darbo. Tad netgi daug geriau turėti mažesnę komandą, kurią lengviau sukontroliuoti, gali daugiau dėmesio skirti kiekvienam, nei per atrankas prisirinkti mėsos menkaverčiam sąrašų valymui ir karams prieš mafijas. Pavyzdžiui, mano laikais (kai buvau FTB valdžioje), per visą direktoriavimo laikotarpį visų darbuotojų skaičius nėra viršijęs 45. Retai tepasiekdavo 40. 36 – 38 būdavo norma, dažniausiai besilaikantis skaičius. Ir tai tikrai ne mano vieno metodas, senesniais laikais visi direktoriai turėdavo žymiai mažesnes (bet kokybiškesnes) komandas. Dabar aš nežinau, kokias ribas nustatę yra direktoriai, bet kai kartais išgirstu 60, 70 ir daugiau siekiančią ribą... Aišku, tai neliečia policijos. Jiems tikrai reikia gerokai daugiau darbuotojų. Ir apskritai, tai tik mano patarimas, tik tarp kitko, bet manau, kad teisėsaugai labai didelė komanda netinka.

Taigi, apibendrinant, ką norėjau pasakyti šituo nemažos apimties rašiniu? Teisėsaugininkams: nesustabarėkite ties kažkokių skaičiukų didinimu. Tas /ieskomi, /gaudomi sąrašų valymas yra reikalingas, bet turbūt menkiausias darbas iš visų, kokių jūs turite. Mokykitės gaudyti nusikaltėlius, lavinkite komandinio darbo, vairavimo, šaudymo ir t.t. įgūdžius. Būkite greiti padėt kiekvienam užpultam ar pagalbos prašančiam civiliui – juk tai yra jūsų pagrindinė pareiga. Visa kita yra tik priemonės, kurios dažnai tampa visai netinkamai naudojamos. Galų gale, teisėsaugai reikia ne pigios judančios mėsos, o gerų, savo darbą išmanančių, sąžiningų darbuotojų. Direktoriai, pavaduotojai ir kiti aukšto rango vadai, ugdykite profesionalią, patikimą, sąžiningai dirbančių teisėsaugininkų komandą. Tam jūs turite skirti laiko ir dėmesio tiek komandai bendrai, tiek kiekvienam darbuotojui atskirai. Jei jau apsiėmėte valdžios pareigas, eikite jas kokybiškai. Daug geriau yra vieną mėnesį prabūt valdžioje su 35 kietų darbuotojų komanda, negu metus puikuotis savo statusu ir valdyti juokingą, didelę, mažai ką sugebančią minią. Tokie yra mano patarimai jums. Nežinau, ar šitas pamokslas turės naudos, bet jei pakeisiu nors kelių žaidėjų mąstymą – būsiu patenkintas. Teisėsauga, tu gali! :D Ačiū skaičiusiems, sėkmės žaidime.

Danas.

:)

Nuoroda į komentarą
Dalintis kitose svetainėse

Galiu pasakyt tiek ,kad dabartinė teisėsauga nei prieš maždaug metus pasikeitė.Visiems teisėsaugininkams p* ,kad kas nors ka blogai daro non-ripina,šaudo svarbiausia jiems yra darbo + ir greičiau pasikelti rangą ... Su draugu bandėm užsirauti ant teisėsaugos gal iš dešimto karto kažkuris teisėsaugininkas uždėjo bėga kaip ir tu sakei nuvažiuoja ir nekreipia dėmėsio ,bet dar ne viskas policininkas negalėjo mūsų pagaut tiesiog nujieme /bega ir nuvažiavo savais keliais tikrai keista būvo :huh:

Nuoroda į komentarą
Dalintis kitose svetainėse

Galiu pasakyt tiek ,kad dabartinė teisėsauga nei prieš maždaug metus pasikeitė.Visiems teisėsaugininkams p* ,kad kas nors ka blogai daro non-ripina,šaudo svarbiausia jiems yra darbo + ir greičiau pasikelti rangą ... Su draugu bandėm užsirauti ant teisėsaugos gal iš dešimto karto kažkuris teisėsaugininkas uždėjo bėga kaip ir tu sakei nuvažiuoja ir nekreipia dėmėsio ,bet dar ne viskas policininkas negalėjo mūsų pagaut tiesiog nujieme /bega ir nuvažiavo savais keliais tikrai keista būvo :huh:

Na va, matai. Tą ir turiu omeny.

Nuoroda į komentarą
Dalintis kitose svetainėse

Svečias
Šios temos nebegalima komentuoti.


  • Paskutiniai lankytojai   0 nariai(-ių)

    • Šio puslapio nežiūri nė vienas registruotas narys.
×
×
  • Sukurti naują...